Firma Handlowa Lena
ul. Kościuszki 86
06-100 Pułtusk
Tel. +48 236 925 472
E-mail: biuro@lena-e.pl
Powiększ wizytówkę
ADHOC1 - lifestyleBOSKA1 - lifestyleAdHoc - nowości(1)CU3Moha
Korkociąg Château LAGUIOLE linia wersalska - tulipanowiec
korkociąg château laguiole z linii wersalskiej - d
korkociąg château laguiole z linii wersalskiej - dkorkociąg château laguiole z linii wersalskiej - dkorkociąg château laguiole linia wersalska - tulipkorkociąg château laguiole linia wersalska - tulip
Opis produktu:
Producent: Château LAGUIOLE
Numer artykułu: CH-CLVE3030
Numer EAN: 3700761404211
Drewno użyte do stworzenia wspaniałej wersalskiej kolekcji, zostało pozyskane z ogrodów pałacu w Wersalu. Wykorzystane drewno pochodzi z drzew powalonych przez silną burzę w 1999 roku oraz z ukochanego dębu Marii Antoniny, który usechł w wyniku fali upałów w 2003 roku.

Po zakupie drewna na aukcji, Guy Vialis przeznaczył część z zysków pochodzących ze sprzedaży korkociągów z kolekcji wersalskiej na odbudowę wersalskich ogrodów.

Większość z powalonych drzew przyjechała do pałacu w Wersalu w XVIII wieku, jako część roślin wykorzystanych do renowacji ogrodów zarządzonej przez Ludwika XVI. Są one częścią francuskiej historii, jak na przykład tulipanowiec, który został podarowany Ludwikowi XVI i królowej Marii Antoninie przez Stany Zjednoczone w podzięce Francji za jej pomoc podczas amerykańskiej wojny o niepodległość. Wszystkie te drzewa, oprócz dębu Marii Antoniny, który miał 324 lata, liczyły sobie od 221 do 224 lat.

Dźwignia każdego z korkociągów należących do kolekcji wersalskiej nosi wygrawerowany kwiat lilii, emblemat Królestwa Francji.

Wszystkie korkociągi Château Laguiole są wykonane ze stali nierdzewnej 12C27 i ważą około 113g. Długość całkowita wynosi około 11,4cm.
Polecane produkty
Ten kompletny zestaw umożliwi Ci otwieranie, napowietrzanie, serwowanie i przechowywanie Twojego wina.
Promocja
Pochłaniacz zapachu z węglem aktywowanym, wykonany ze stali nierdzewnej.
Profesjonalny przecierak ze stali nierdzewnej do warzyw z trzema wymienialnymi dyskami.
Utrzymuj temperaturę wina bez wykorzystywania lodu!
Promocja
Wyposażony w opatentowany mechanizm cięcia PreciseCut® młynek MOLTO jest stworzony do cięcia wysuszonych papryczek chilli i ich nasion.