Firma Handlowa Lena
ul. Kościuszki 86
06-100 Pułtusk
Tel. +48 236 925 472
E-mail: biuro@lena-e.pl
Powiększ wizytówkę
ADHOC1 - lifestyleBOSKA1 - lifestyleAsobu ORBAdHoc - nowości(1)CU3Moha
Korkociąg Château Laguiole linia wersalska - cis
korkociąg château laguiole z linii wersalskiej - d
korkociąg château laguiole z linii wersalskiej - dkorkociąg château laguiole z linii wersalskiej - dkorkociąg château laguiole linia wersalska - ciskorkociąg château laguiole linia wersalska - cis
Opis produktu:
Producent: Château LAGUIOLE
Numer artykułu: CH-CLVE3031
Numer EAN: 3700761404228
Drewno użyte do stworzenia wspaniałej wersalskiej kolekcji, zostało pozyskane z ogrodów pałacu w Wersalu. Wykorzystane drewno pochodzi z drzew powalonych przez silną burzę w 1999 roku oraz z ukochanego dębu Marii Antoniny, który usechł w wyniku fali upałów w 2003 roku.

Po zakupie drewna na aukcji, Guy Vialis przeznaczył część z zysków pochodzących ze sprzedaży korkociągów z kolekcji wersalskiej na odbudowę wersalskich ogrodów.

Większość z powalonych drzew przyjechała do pałacu w Wersalu w XVIII wieku, jako część roślin wykorzystanych do renowacji ogrodów zarządzonej przez Ludwika XVI. Są one częścią francuskiej historii, jak na przykład tulipanowiec, który został podarowany Ludwikowi XVI i królowej Marii Antoninie przez Stany Zjednoczone w podzięce Francji za jej pomoc podczas amerykańskiej wojny o niepodległość. Wszystkie te drzewa, oprócz dębu Marii Antoniny, który miał 324 lata, liczyły sobie od 221 do 224 lat.

Dźwignia każdego z korkociągów należących do kolekcji wersalskiej nosi wygrawerowany kwiat lilii, emblemat Królestwa Francji.

Rękojeść prezentowanego korkociągu została wykonana z drewna cisowego.

Wszystkie korkociągi Château Laguiole są wykonane ze stali nierdzewnej 12C27 i ważą około 113g. Długość całkowita wynosi około 11,4cm.
Polecane produkty
Wielofunkcyjny nóż ze stali nierdzewnej do ryb.
ASOBU Butelka termiczna SKINNY MINI BLACK 230ml
Końcówka serii
Filigranowy młynek do pieprzu lub soli David nie tylko cieszy oko, ale jest w pełni funkcjonalny!
Siedmiocentymetrowy kubek ze stali nierdzewnej.
ASOBU Butelka DOG BOWL BOTTLE STAINLESS z miską dla psa biała 975ml
Promocja